fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 5615 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Diş Teknisyeni Sn. Erdal San ile röportaj;

Dental Türk -  İ.Y. : Şu anki mesleğiniz ve iş tanımınız nedir?
E.S. : Şu an mesleğimiz sağlık sektöründe diş hekimliği dalında doğrudan dis hekimlerine, dolaylı olarakta hastalara hizmet veren bir meslek dalıdır.
Klasik cevap olacak ama diş hekimliği mesleğinin mutfağı diye söylenebilir.

Dental Türk -  İ.Y. : Özgeçmişiniz?

E.S. : 1966 Eskişehir doğumluyum, mesleğe ilk olarak 1979 yılı haziranında çırak olarak başladım.1991 yılında sağlık bakanlığının açtığı diş protez teknisyenlerine belge kazandırmak amaçlı sınavına katılarak diş protez teknisyenliği meslek belgemi aldım. Hali hazırda mesleğimi severek icra ediyorum.
 
Dental Türk -  İ.Y. : Mesleğe Yeni başlayacak diş teknikerliği adayları sizce nelere dikkat etmeliler?

E.S. : Öncelikle yetenek ve beceri gerektiren bir meslek olduğunu bilmeleri gerekir.Sürekli gelişen teknolojisi neticesinde yeni yeni metodlar, teknikler ve sistemler üretmekte sektör.
Bunlara yabancı kalmamak daima yeniliklere yakın ve açık olmalıdır. Bu mesleği çok sevmeli,sevdirmelidir. Saygın bir meslek olduğunu asla unutmamalıdır.
 
Dental Türk -  İ.Y. : Diş Teknisyenliğinin Türkiye'deki konumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

E.S. : Bence Türkiye'de bu meslek bağlı olduğu sektörünün içinde yeterince saygın bir yerde olmadığı düşüncesindeyim.

Dental Türk -  İ.Y. : İlginç bir mesleki anınız var mı?
 
E.S. : Zirkon alt yapının prova edilmek üzere hekime yollandığında,henüz ilk zirkon işi yapan hekimin onu geçici kron zannetmesi.

Dental Türk -  İ.Y. :  Başarılı bir estetik porselen diş bitiminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

E.S. : Öncelikle başarılı bir kesim ve kapsamlı bir ölçü daha sonra çok dikkatli bir modelleme yönteminden sonra,aynı dikkat ve özenle hazırlanmış bir alt yapı daha sonra üretici firmaların talimatlarına uygun hazırlanmış materyallerin tecrübeli teknisyenlerin katkıları ve becerilerini işe yansıtmaları neticesinde ortaya çıkacaktır.
 
Dental Türk -  İ.Y. : Mesleki deneyimlerinizin, kariyerinize nasıl bir etkisi oldu?

E.S. : Mesleki deneyim ve tecrübelerinizi işinize yansıtmak kadar işini yaptığınız hekimlerle ikili ilişkilerdeki başarınız ayrıca birlikte çalıştığınız meslektaşlarınızla iletişiminiz direk olarak kariyerinize pozitif olarak yansıyacaktır.

Dental Türk -  İ.Y. : Eklemek istediğiniz diğer hususlar?

E.S. : Bilgi ve becerilerimizi geliştirmek için var olan imkanları değerlendirip sürekli olarak gelişime ihtiyacımızın olduğunu asla unutmamalıyız.Bu yöndeki çalışmalara katkılar sağlamalıyız .

Sürekli olarak gelişen dünyada,yerinde sayan bir laboratuar asla ayakta duramaz,değişim yadırganmadan dikkatle takip edilmeli. Sürekli olarak gelişen teknoloji mesleğimizi dahada cazip hale getirmelidir.Bütün meslektaşlarıma başarılar dilerken DentalTürk'e de katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

Dental Türk -  İ.Y. :  İçten ve yararlı  bir röportaj oldu Erdal Bey. Vakit ayırıp deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız  için çok teşekkür ediyoruz.

Dental Türk Haber  - İsmail Yılmaz / Londra

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük